HTLV-I در خراسان: stigma یا problem ؟

 

به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری از سوم لغایت ششم دی ماه 1390، ویژه‌ برنامه‌های ستاد HTLV-I و بیماریهای وابسته در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد شامل برپایی غرفه اختصاصی ستاد، سخنرانی با عنوان " HTLV-I در خراسان : Stigma یا Problem ؟ " و برگزاری مسابقه همگانی نامگذاری ویروس HTLV-I با جایزه ویژه در تالار ابوسعید می باشد. در این غرفه ضمن معرفی ستاد، ارائه دستاوردها، محصولات و پاسخ‌گویی به سوالات، مسابقه همگانی نامگذاری ویروس HTLV-I نیز برگزار می‌گردد.

با هدف اطلاع‌رسانی علمی نسبت به عفونت ناشی از ویروس HTLV-I و بیماریهای وابسته به آن در سطح منطقه خراسان، سخنرانی با عنوان " HTLV-I در خراسان : Stigma یا Problem ؟ " توسط جناب آقای دکتر فرشید عابدی استادیار محترم گروه بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری اداره کل انتقال خون خراسان رضوی در ساعت 16:30 تا 17:30 روز یکشنبه مورخه 1390/10/4 در تالار همایش نمایشگاه برگزار می‌گردد. از کلیه علاقه‌مندان دعوت به عمل می‌‌آید جهت شرکت در سخنرانی و بازدید از غرفه ( از ساعت 9:30 الی 13 و 17 الی 21 در روزهای سوم الی ششم دی ماه ) در محل نمایشگاه حضور به هم رسانند.

در خاتمه حضور فعال همكاران پزشك عمومي – دندان پزشكان و كليه متخصصان رشته هاي مختلف پزشكي به ويژه متخصصان محترم اطفال – زنان و زايمان و جراحان را در نمايشگاه بين المللي ارج مي نهيم.

ستاد HTLV-1

کتاب htlv-1

کتابچه htlv-1

درباره

تعريف و هدف:

این شبکه دارای یک هسته مرکزی با حوزه ستادی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و نقاط فعال دیگر در سایر مراکز و استان‌ها می‌باشد. هدف این شبکه، کمک به درک بهتر عوارض ناشی از ویروس تقریباً کمخطر HTLV-Iو کاستن از حساسیت‌های بی‌اساس غیرعلمی در سطح جامعه و اطلاع‌رسانی مناسب به متخصصان و پژوهشگران بوده و به منظور آشنایی عموم مردم و بخصوص جامعه پزشکی با عفونت HTLV-Iراه‌اندازی شده است. در پايان، خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات سازنده خود را با دبیرخانه اجرایی ستاد HTLV-Iواقع در بیمارستان قائم(عج) مشهد در میان بگذارید: htlv.1@mums.ac.ir

اولین کنگرهHTLV-1